CHOLESOL - Trademark, owner SPOFA a.s.

Trademark info fields

SourceÚPV-ČR
Application46713
Trademark textCHOLESOL
Registration161350
Product Classes1, 5, 31
Filing date20.12.1972
Priority date:
20.12.1972
Country of priority
CZ
Registration date09.04.1973
Expiration/renewal date20.12.2002
Applicant/Holder SPOFA
Applicant/Holder (history)**** Private data ****
Applicant/Holder (history)**** Private data ****
Applicant/Holder (history)**** Private data ****
Applicant/Holder (history)**** Private data ****
Representative**** Private data ****
StatusZaniklý dokument
TypeSlovní
OZ obnovena do20.12.2002
Nice Classificationtř.1 Výrobky lučební pro zdravotnický průmysl, umělé a syntetické pryskyřice, lučebniny na konzervování potravin. tř.5 Výrobky lékárnické, veterinářské a zdravotnické, léčiva pro lidi a zvířata, výrobky dietetické pro děti a nemocné, náplasti, materiál na obvazu, hmoty na plombování zubů a na otisky zubů, léčiva pro dentisty, desinfekční prostředky s výjimkou desinfekčních prostředků na vázání prachu, prostředky na ničení plevele a škodlivých zvířat, medicinální vína, medicinální nápoje, sirupy k farmaceutickým účelům. tř.31 Chemické krmiva pro zvířata.

Cl. 1 Chemical products for medicinal industry, artificial and synthetic resins, chemicals for packing foodstuff. Cl. 5 Products pharmaceutical, veterinary and medical, pharmaceuticals for people and animals, sitology products for children and ills, plasters, making for dressings, substances for stopping tooth and for toothprints, pharmaceuticals for dentists, Des-infectious substances except for the des-infectious substances for dust binding, substances for weed killing and harmful animals, medicinal wines, medicinal beverages, syrups for pharmaceutical purposes. Cl. 31 Chemical pasturages for animals.


CHOLESOL, Info about trademak list

This trademark CHOLESOL list was get from Czech Industrial Property Office. You can find the original of the mark list at the www.upv.cz page: Česká verze and English version

There is 1 trademark of text CHOLESOL.

Search trademark
Zobrazit sloupec 

Ochrana dat     Mobil version

Používání cookies

Copyright © 2000 - 2021

Kurzy.cz, spol. s r.o., AliaWeb, spol. s r.o.